Information om 1. sal

Forside Udlejning
Information om 1. sal

Store Sal

Store Sal er vores største lokale, og det er her, der om søndagen er gudstjenester. 

I Store Sal er der 190 stole, 8 børnestole og 18 klap-borde, der kan stilles op som ønsket. Ved hvert bord kan der sidde 6 pers. 

Konferencerum

I forlængelse af Store Sal er Konferencerummet. Her er der 26 stole og 3 borde, med plads til 6 pers. ved hver bord.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

OBS: Ved leje af vores lokaler følger køkken og toiletter altid med. Dog skal du være opmærksom på, at du kan komme til at dele disse faciliteter med andre (i huset), hvis du ikke selv lejer hele huset.

Køkken

Vores køkken er et industrikøkken og indeholder det mest nødvendige. Vi har køleskab, kaffemaskine, el-kedel, opvaskemaskine og en masse service, som kan benyttes ved leje af vores lokaler.  

Toilet

Vi har også en del toiletter, 4 puslepladser og et handicaptoilet, der alle kan benyttes ved leje af vores lokaler.

Er du i tvivl om, hvorvidt lokalerne er de bedste rammer for din fest? Så kontakt os gerne og kom på et uforpligtende besøg, hvor du vil blive vist rundt i huset.

Store Sal 3000X3000 3
Store sal
Stroresal 3000X3000 1
Store sal
Konferencerum 3000X3000 1
Konferencerum
Køkken 3000X3000 1
Køkken
Rebekka Holm Riisager

Rebekka Holm Riisager

Administrator
Email:
Tlf.: +4571796494

Træffes bedst på mail tirsdag og torsdag (evt. fredag)