• Kontakt os

Aarhus Bykirkes kontor

Du træffer os bedst i dagtimerne ved direkte henvendelse til den ansatte. Hvis du lægger en telefonsvarerbesked med dit telefonnummer, så tilstræber vi at ringe dig op snarest muligt – dog senest næste arbejdsdag. Vær særligt opmærksom på, at flere ansatte er ansat på deltid, hvorfor næste arbejdsdag ikke nødvendigvis er næste hverdag.


Kirkens kontor/sekretariat har åbent:

Mandag-fredag: 9-15
Lørdag-søndag: Lukket

Ved hastesager generelt vedrørende kirken eller ved henvendelser af særlig hastende karakter henvises til den ledende valgmenighedspræst (4157 7473 eller olsen@aarhusbykirke.dk)

Ledende valgmenighedspræst

Hans-Ole Bækgaard [Olsen]

E-mail: olsen@aarhusbykirke.dk
Tlf.: 4157 7473 træffes bedst tirsdag-torsdag

 

Valgmenighedspræst

Daniel Lind

E-mail: daniel@aarhusbykirke.dk
Tlf.: 6169 3494 træffes bedst tirsdag-torsdag (fri mandag)

 

Formand for menighedsrådet

Version 2

Kent Grinderslev Rasmussen

E-mail: formand@aarhusbykirke.dk

 

Menighedskoordinator

Filip Odgaard Bodilsen

E-mail: filip@aarhusbykirke.dk
Tlf.: 4077 6010 træffes mandag-fredag

 

Netværksmedarbejder

Berit Rasmussen

E-mail: berit@aarhusbykirke.dk
Tlf.: 2115 3219 træffes tirsdag-torsdag

 

Personlig assistent (PA) for Olsen

IMG_9128 (1)

Christian Primdahl Medom

E-mail: christian@aarhusbykirke.dk

 

Økonomi og medlemskab

Jakob Bjørn Nielsen

Jakob Bjørn Bitsch

E-mail: okonomi@aarhusbykirke.dk

Kontakt os